• Witaj na stronie internetowej "Lidera Pojezierza"!
  • Mobilna aplikacja turystyczna "Polskie Trasy"
    Zapraszamy do zwiedzania najciekawszych i uroczych zakątków naszego obszaru
  • Zrealizowałeś projekt w ramach PROW lub PO RiM?
    Prześlij do nas informację na ten temat w celu umieszczenia projektu na Mapie Dobrych Praktyk!

Aktualności - najnowsze informacje

Szanowne Mieszkanki, Szanowni Mieszkańcy obszaru partnerstwa Lider Pojezierza! Zapraszamy Państwa do wyrażenia swojej opinii o waszych gminach - miejscu, w którym żyjecie. Jak postrzegacie swoje miejsce zamieszkania? W jaki sposób korzystacie z usług publicznych – przychodni zdrowia, przedszkoli, szkół, urzędów, miejsc rekreacji, wypoczynku, spotkań? Z jakimi problemami się borykacie? Co chcielibyście zmienić? Jakie są potrzeby rozwoju lokalnych samorządów?

Odsłony: 710

26 czerwca 2022 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu pn.: ,,Summer Festiwal” w Choszcznie. Niedzielny upał dawał się we znaki, ale Ci, którzy przybyli na Plac Witosa, na pewno się nie zawiedli. Animacje dla dzieci, foot-trucki (tzw. festiwal smaków), dyskoteka, dmuchane zamki, a dla tych odważniejszych strażacy zafundowali wodną fontannę puszczoną ze strażackich węży. Ukoronowaniem tego rodzinnego dnia, było szaleństwo dzieciaków podczas festiwalu kolorów (tzw. święto holi).

Odsłony: 1394

2 lipca 2022 roku odbędą się kolejne Trzcińskie Spotkania z Historią!  Rozpoczynamy od godziny 10:00 IV Turniejem Łuczniczym w Parku Jordanowskim, dzięki któremu każdy będzie mógł poczuć się jak Robin Hood.

Odsłony: 1218

W sobotnie popołudnie braliśmy udział we wspaniałym wydarzeniu pn.: ,,Piknik Recki 2022”. Na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji: występy lokalnych artystów, animacje dla dzieci ( w tym miasteczko dmuchanych zamków), trochę humoru podczas wystąpienia ,,Kabaretu z konopi” oraz koncerty zespołów ,,Kulma Band” i gwiazdy wieczoru Arka Kłusowskiego.

Odsłony: 1495

W piątkowe popołudnie mieliśmy przyjemność uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu, jakim bez wątpienia był ,,Festyn Powitanie Lata w Dębnie”.

Odsłony: 1252

W ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Stowarzyszenie „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju wraz z Partnerami : Stowarzyszeniem „Lider Pojezierza” i  Zachodniopomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach zrealizowali w dniach 07.06-10.06.2022 szkolenie wyjazdowe pn.:  „Dobre Praktyki Górnego Śląska”.

Odsłony: 2625

15 czerwca 2022r. w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz w imieniu Zarządu Województwa zawarł umowę na wsparcie przygotowawcze, które wspomoże Stowarzyszenie ,,Lider Pojezierza" w tym trudnym i odpowiedzialnym procesie tworzenia LSR na obszarze aż 14 gmin.

Odsłony: 2562

Cel operacji: Powierzanie społecznościom rybackim ważniejszej roli w rozwoju lokalnym oraz zarządzaniu lokalnymi zasobami rybołówstwa i działalnością morską obejmującej Wspieranie dialogu społecznego i udziału lokalnych społeczności w badaniu zasobów rybołówstwa i zarządzaniu tymi zasobami. W efekcie realizowanej operacji powstanie 6 form doposażenia w specjalistyczny sprzęt stowarzyszeń, których celem statutowym jest działalność na rzecz rozwoju sektora rybołówstwa i akwakultury.

Beneficjent: Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”

Odsłony: 72

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.