• Witaj na stronie internetowej "Lidera Pojezierza"!
  • Mobilna aplikacja turystyczna "Polskie Trasy"
    Zapraszamy do zwiedzania najciekawszych i uroczych zakątków naszego obszaru
  • Zrealizowałeś projekt w ramach PROW lub PO RiM?
    Prześlij do nas informację na ten temat w celu umieszczenia projektu na Mapie Dobrych Praktyk!

 

Plan włączenia społeczności lokalnej w przygotowanie Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2021-2027 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa (FER), który jest kontynuacją Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020.


Zobacz więcej

Aktualności - najnowsze informacje

Za oknami jesień, wielu z nas marzy o śnieżnej zimie lub ukwieconej wiośnie. Jednakże, listopad, który przed nami, choć czasem wydaje się mało przyjaznym okresem roku, to wielu z nas spogląda nie niego jako na idealny czas na czytanie książek, oglądanie filmów i spotkania. Zarówno te z przyjaciółmi i rodziną, jak i te z osobami, które mogą wnieść do naszych przyszłych planów nieco inspiracji, lub najzwyczajniej w świecie umilić nam jesienny czas.

Cóż może być przyjemniejszego nad spotkanie w ciepłej i przytulnej sali, w przyjaznym gronie i wysłuchanie opowieści o dalekiej podróży, gdy za oknem deszcz i zawierucha, czy nad wspólne muzykowanie, nawet jeśli nie jest się wirtuozem?

Wychodząc zatem naprzeciw takim potrzebom zapraszamy na kolejną Sobotę z Włóczykijkami. Rezerwujcie czas 18 listopada 2023 roku. Najpierw spotkamy się w gronie osób chętnych by wspólnie pomuzykować. Naszym przewodnikiem po świecie rytmów będzie Szymon Szymkiewicz, instruktor i koncertujący muzyk. Chcący wziąć udział w tej pasjonującej przygodzie nie potrzebują  żadnych umiejętności czy instrumentów, wystarczy się zapisać i przyjść. Dobra zabawa gwarantowana.

Ukoronowaniem tego dnia będzie spotkanie z Dorotą Szparagą (szeroko znaną jako Szparaga we Własnym Sosie), podróżniczką, która pieszo przemierza świat, właśnie wróciła z Armenii i Gruzji, gdzie jako pierwsza osoba z Polski i jednocześnie pierwsza kobieta na świecie przeszła szlak Transcaucasian Trail.

Na wszystkie wydarzenia organizowane przez Włóczykijki wstęp jest WOLNY, choć czasem limitowany, ze względu na rodzaj i „pojemność” wydarzeń. Tym razem na spotkanie z Dorotą Szparagą zapraszamy bez ograniczeń, natomiast na warsztaty bębniarskie obowiązują zapisy.

Szczegóły znajdziecie poniżej.

  1. Transcaucasian Trail solo – Spotkanie z podróżniczką Dorotą Szparagą, pasjonatką długodystansowych szlaków górskich. Dorota jako pierwsza osoba z Polski i pierwsza kobieta na świecie przeszła szlak Transcaucasian Trail – solo!

KIEDY? sobota 18.11.2023 godz. 18:00
GDZIE? sala konferencyjna I piętro Barlineckiego Ośrodka Kultury, ul. Podwale 9, Barlinek

WSTĘP WOLNY

Podczas prelekcji dowiecie się:
– czy kobieta podróżująca solo może się czuć bezpiecznie na Kaukazie
– czy szlak Transcaucasian Trail jest dla każdego
– co zrobić jak w środku nocy przyjdzie niedźwiedź
– jak się skończyło spotkanie z pasterzem w środku nocy
– o gościnności ormiańskiej i gruzińskiej
– jakie zwierzęta są najgroźniejsze na Kaukazie
– czy sprzęt się sprawdził

DOROTA SZPARAGA – wędrowczyni i pasjonatka długodystansowych szlaków górskich:
• Trenowała amatorsko łyżwiarstwo figurowe, kettlebells i crossfit.
• Ma na koncie kilka startów w biegach górskich ultra.
• Pokonała wiele górskich szlaków długodystansowych, m.in. szlaki GR131, Szlak GR240 w Hiszpanii, TRANSPIRENEICA GR11 (850 km).
• Samotnie i z namiotem przeszła Główny Szlak Beskidzki w dwie strony – łącznie 1000 km w 25 dni i 8h, ustanowiła też kobiecy rekord na tej trasie zimą
• Została 7 osobą i 3 kobietą, która pokonała szlak Via Alpina w całości za jednym razem – 2650 km przez Alpy, 8 krajów, 94 dni na trasie wędrówki, większość noclegów pod namiotem, ustanawiając
również kobiecy rekord tej trasy.

Dorota jako pierwsza osoba z Polski i pierwsza kobieta na świecie, przeszła szlak Transcaucasian Trail – solo! Trasa przechodzi przez Armenię i Gruzję, jest ona w trakcie developmentu, więc wyprawa
Doroty miała charakter zdecydowanie odkrywczy. W sumie pokonała 1710 km, 55 000 m przewyższenia (najwyższy punkt: Azhdahak 3597 m n.p.m.). Wędrowała przez masyw Małego
Kaukazu przez 76 dni.

https://www.szparagawpodrozy.com/
FB: szparaga we własnym sosie
IG: szparaga.we.własnym.sosie

Wydarzenie Włóczykijek na FB:
https://www.facebook.com/events/714748987349433/?ref=newsfeed

  1. Warsztaty bębniarskie – wspólne granie na bębnach djembe.

Postaramy się znaleźć wspólny rytm grupy, dobrze się bawić oraz znaleźć harmonię i porozumienie w grupie. Bębny są wspaniałą metodą komunikacji i relaksu. Nauczymy się technik, resztę podpowie nam wyobraźnia.

Instruktor: Szymon Szymkiewicz – muzyk koncertujący i nauczyciel perkusji, prowadzi warsztaty, zajęcia muzyczne i terapeutyczne.

KIEDY? sobota 18.11.2023 godz. 14:30
GDZIE? kawiarnia Barlineckiego Ośrodka Kultury, Barlinek, ul. Podwale 9

WSTĘP WOLNY
Liczba miejsc jest ograniczona, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 10.11.2023 lub do wyczerpania puli miejsc.

Prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO dostępną na stronie www.wloczykijki.com oraz załączenie w mailu zgłoszeniowym poniższej zgody:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Organizatora moich / mojego dziecka danych osobowych podanych w niniejszym zgłoszeniu, dla potrzeb niezbędnych do wzięcia udziału w
warsztatach bębniarskich odbywających się dnia 18.11.2023. Oświadczam, że zapoznałem/am się z Klauzulą
informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych oraz że zostałem/am poinformowany/a o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych, ich uzupełniania, poprawiania a także zgłoszenia żądania ich usunięcia lub wyrażenia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania. Usunięcie lub zaprzestanie przetwarzania danych nie ma wpływu na legalność przetwarzania, które miało miejsce przed zgłoszeniem takiego żądania przez uprawnionego. Wiem również, że podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości wzięcia udziału w warsztatach. Wyrażam zgodę na nieodpłatną wielokrotną publikację wizerunku mojego/mojego dziecka dla potrzeb promocji Festiwalu Podróżniczego „Włóczykijki”. Zgoda obejmuje wykorzystywanie, utrwalanie, obróbkę i powielanie tego wizerunku za pośrednictwem dowolnego medium bez konieczności każdorazowego zatwierdzania (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych oraz Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych tekst jedn.: Dz. U. z 2006 nr 90, poz. 631 ze zm.) Przyjmuję do wiadomości, że Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie „Włóczykijki” (KRS nr 753481), adres: ul. Czereśniowa 6, 74-320 Barlinek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie Włóczykijek na FB:
https://fb.me/e/3lPBOhFKW

ZADANIE PUBLICZNE JEST REALIZOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY BARLINEK W RAMACH KONKURSU OFERT NA REALIZACJĘ W 2023 ROKU ZADAŃ PUBLICZNYCH W ZAKRESIE PRZECIWDZIAŁANIA UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM.

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Pyrzyce

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.