• Witaj na stronie internetowej "Lidera Pojezierza"!
  • Mobilna aplikacja turystyczna "Polskie Trasy"
    Zapraszamy do zwiedzania najciekawszych i uroczych zakątków naszego obszaru
  • Zrealizowałeś projekt w ramach PROW lub PO RiM?
    Prześlij do nas informację na ten temat w celu umieszczenia projektu na Mapie Dobrych Praktyk!

 

Plan włączenia społeczności lokalnej w przygotowanie Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2021-2027 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa (FER), który jest kontynuacją Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020.


Zobacz więcej

Aktualności - najnowsze informacje

Ogrody Przelewice to miejsce o bogatej historii i naturalnym pięknie, które zyska nowe oblicze dzięki obecnie realizowanym pracom inwestycyjnym. Od końca 2022 roku trwają prace, które mają zaowocować szeroką ofertą usług i atrakcji dostępnych dla mieszkańców rejonu Pomorza Zachodniego oraz dla turystów odwiedzających to malownicze miejsce.

Co nowego niesie ze sobą ta rewolucja? W XIX-wiecznym pałacu, który odzyska dawną świetność, powstanie centrum konferencyjno-szkoleniowe, zapewniające komfortowe pokoje i nienaganną obsługę. Atmosfera gościnności w połączeniu z elementami natury i historii stworzy niepowtarzalne miejsce pełne ciepła i spokoju.

Nowy najemca przestrzeni gastronomicznych, „DALL Rudyński” Sp.k, z dumą przedstawi bogate menu oparte na regionalnych specjałach, wyselekcjonowanych zgodnie z zasadami ekologii. W restauracji nie zabraknie również wykwintnych deserów własnej produkcji, zaspokajając nawet najbardziej wymagające podniebienia.

Każdego rodzaju konferencje, szkolenia, bankiety oraz imprezy okolicznościowe odbędą się w otoczeniu Ogrodu Dendrologicznego, dostępnego o każdej porze roku.

Rozszerzona oferta edukacyjna stworzy nowe możliwości dla miłośników nauki. W odrestaurowanej oranżerii powstanie Centrum edukacji ekologicznej, motylarnia w części roślinnej oraz pracownia ceramiczna w części północnej. Wyposażane w najnowsze narzędzia, zapewnią inspirujące doświadczenia dla każdego poszukującego wiedzy i kreatywności. Sama roślinność zostanie wzbogacona o nowe gatunki. Dodatkowo, Dwór stanie się siedzibą administracji instytucji oraz Centrum Informacji Turystycznej, ułatwiając dostęp do wszelkich informacji o regionie.

Spichlerz wraz z rozlewnią stanie się siedzibą LGD Lider Pojezierza. Ambitne projekty stowarzyszenia mają na celu zaangażowanie społeczności lokalnej w rozwój regionu, oferując doświadczenia w pracowniach renowacji mebli i kulinarnej KGW. To tylko początek szeroko zakrojonych działań na rzecz lokalnej społeczności.

Ogród Dendrologiczny już w chwili obecnej błyszczy i widać w nim rezultaty modernizacji. Nowe nasadzenia, odrestaurowany pawilon herbaciany, nowy szałas pasterski oraz zagospodarowana wyspa na stawie centralnym, to tylko niektóre z elementów, które wzbogacają estetykę ogrodu. Kolorowe kompozycje roślinne zapewnią niezwykłe wrażenia w każdej porze roku, zachwycając odwiedzających swoją urodą i różnorodnością.

Odbudowana zabudowa pałacu oraz prace renowacyjne w oficynie to tylko część efektów prac modernizacyjnych. Starannie odrestaurowane detale architektoniczne podkreślają dawny blask, tworząc atmosferę przesiąkniętą historią.

Ogrody Przelewice, po zakończeniu prac modernizacyjnych staną się nie tylko lokalną dumą, lecz także znaczącym punktem na turystycznej mapie regionu. Zróżnicowana oferta kulturalna, edukacyjna i rekreacyjna przyciągnie uwagę szerokiego grona odwiedzających, umacniając pozycję tego miejsca jako atrakcji nie tylko dla lokalnej społeczności, lecz także dla turystów spoza regionu. Przyszłość Ogrodów Przelewice jawi się pełna obiecujących perspektyw rozwoju.

K. B.

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Pyrzyce

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.