Aktualności - najnowsze informacje

VII Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych za nami

Drukuj
poniedziałek, 18 lipiec 2016 Kategoria: Aktualności Odsłony: 66260

W dniach 15-17 lipca w Bierzwniku odbyły się VII Międzynarodowe Targi Wyrobów Klasztornych pod hasłem „3 Dni na Cysterskim Szlaku”. Nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w imprezie w dniu 16 lipca i cieszyło się sporym zainteresowaniem. Na naszym stoisku gościliśmy Koło Gospodyń Wiejskich z Krzęcina, Miody Puszczy Barlineckiej - Maria i Jan Kołosowscy, oraz Pana Andrzeja Milera z Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych Oddział Zachodniopomorski, który zaprezentował uczestnikom targów całkowity proces warzenia piwa i wszystkich aspektów towarzyszących podczas tego procesu, z możliwością skosztowania wyrobów.

Pan Andrzej Miler, jest wielokrotnym zdobywcą nagród w konkursach ogólnopolskich, jak i na arenie międzynarodowej m.in. jest zdobywcą Grand Championa w Ogólnopolskim Konkursie Piwowarów Domowych organizowanym w Cieszynie. Tych z Państwa, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w tegorocznych targach w Bierzwniku, serdecznie zapraszamy na „Turniej Miast Lipiany – Wietzendorf”, który odbędzie się w dniach 20/21 sierpnia 2016 roku w Lipianach, podczas którego odbędą się warsztaty piwowarskie. Zostaną one przeprowadzone przez SPDOZ w Szczecinie i Bractwo Piwowarów „Lidera Pojezierza”.

Z tej też okazji odbyła się konferencja naukowa pn. "Klasztory - średniowieczne instytuty badawcze", w której udział wzięli m.in. Prezes naszego Stowarzyszenia, Pan Adam Andriaszkiewicz, oraz spec. ds. Rady i projektów, Pan Leopold Ochalik prezentując nasze Stowarzyszenie.

W targach uczestniczyły również zaprzyjaźnione z nami "Kopystki" z Pełczyc, Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Łasku i Koło Gospodyń Wiejskich z Brenia, dzięki którym nikt podczas targów nie podziwiał całej oprawy imprezy z pustym brzuchem.

Ideą „Międzynarodowych Targów Wyrobów Klasztornych” jest przetrwanie tradycji klasztorów, działających w przeszłości, poprzez zaprezentowanie się klasztornych wytwórców z realnymi produktami powstającymi we współczesnych zakonach. Celem jest również zachęcenie i wsparcie producentów do promowania i sprzedaży polskiej, regionalnej żywności. Poza wystawieniem, promocją i sprzedażą własnych produktów to także możliwość wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów i uczenia się szacunku dla wieloletniej tradycji.

Mamy nadzieję, że tegoroczne targi utkwiły w Państwa pamięci i że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej!

Tagged Under