• Witaj na stronie internetowej "Lidera Pojezierza"!
  • Mobilna aplikacja turystyczna "Polskie Trasy"
    Zapraszamy do zwiedzania najciekawszych i uroczych zakątków naszego obszaru
  • Zrealizowałeś projekt w ramach PROW lub PO RiM?
    Prześlij do nas informację na ten temat w celu umieszczenia projektu na Mapie Dobrych Praktyk!

KOMUNIKAT W SPRAWIE DZIAŁAŃ AKTYWIZUJĄCYCH!

Szanowni Państwo,

informujemy, że realizacja działań aktywizujących rozpocznie się w 2019 roku.

Stowarzyszenie "Lider Pojezierza" zaprasza do udziału w projekcie "Pojezierze w pracy"

Aktualności - najnowsze informacje

W niedzielę, 24 maja 2015 roku odbyła się jedna z najważniejszych imprez promocyjnych na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”. Już po raz piąty mieliśmy przyjemność współpracować z Dębnowskim Ośrodkiem Kultury przy organizacji tego wydarzenia.

Rokrocznie impreza gości w innym sołectwie Gminy Dębno i co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznym przeglądzie uczestniczyło ponad 150 osób – członków zespołów folklorystycznych, ludowych i śpiewaczych.

Z tegorocznymi spotkaniami z folklorem gościliśmy, dzięki uprzejmości Sołtyski Wsi – Pani Mieczysławy Oraczewskiej we wsi Warnice. Bogata część artystyczna nie pozwoliła przejść obojętnie obok wydarzenia nawet tym, którzy na co dzień nie należą do fanów takiego rodzaju muzyki. Uroczystość rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele. Następnie korowód składający się z zespołów uczestniczących w V Dębnowskich Spotkaniach z Folklorem obszaru "Lidera Pojezierza" przeszedł ulicami wsi Warnice pod scenę na miejsce uroczystości. Oficjalne obchody rozpoczęły się przemówieniami przedstawicieli samorządu gminy  i Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”. Brawa należą się prowadzącemu imprezę Panu Michałowi Cholewińskiemu z Dębnowskiego Ośrodka Kultury za świetne wyczucie  i umiejętność włączenia publiczności do wspólnej zabawy z zespołami.

Na scenie zaprezentowały się zespoły folklorystyczne, ludowe i śpiewacze ze swoimi programami artystycznymi, tj. znana nie tylko w Gminie Dębno Kapela Dębniacy z Edmundem Ziołą na czele. Kapela swoimi występami często uświetnia uroczystości organizowane przez Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”. Swoich artystów pokazał Pan Tadeusz Pencak – szef aż dwóch zespołów biorących udział w przeglądzie – Zespołu „Platerówki” z Boleszkowic i Jesiennych Róż z Dębna. Panu Tadeuszowi życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów, gdyż Panie i Panowie działający pod jego okiem zaprezentowały się świetnie. Jak zwykle, w tym roku nie zawiodły nas i przybyły licznie zespoły z Dębna działające przy Dębnowskim Ośrodku Kultury. Zespół „Srebrny włos” to panie i panowie umilający sobie życie na emeryturze śpiewaniem pod przewodnictwem Pani Ewy Basarab i Pana Aleksego Gołębiowskiego. Kolejny zespół to „Borowiny” działające przy Trzcińskim Centrum Kultury pod przewodnictwem Pana Jerzego Łączyńskiego. Zespół prezentował się pięknie – oryginalne stroje ludowe i różnorodne instrumentarium wyróżniało zespół na tle występujących. Kolejną część zdominowały zespoły z Gminy Myślibórz – Zespół „Płomienie” działający przy OSP w Derczewie oraz Zespół „Myślanie” Panowie Jerzy Okulewicz i Władysław Grabda (liderzy zespołów) zadbali o dobrą prezentację i wspaniałą atmosferę wśród publiczności, która chętnie włączyła się w tańce pod sceną. Po raz pierwszy mieliśmy okazję podziwiać grupę „Super Babki” z Kolska pod przewodnictwem Pana Sławomira Wojciechowskiego – to prawdziwe super babki – dało się słyszeć z publiczności podczas występu zespołu. „Jutrzenka” z Przelewic na czele z Panem Marianem Sopińskim prezentowała swój dorobek folklorystyczny obszaru „Lidera Pojezierza”. To zespół znany i lubiany i często zapraszany na różnego rodzaju uroczystości. Zaprezentowali się świetnie. Swój repertuar przedstawił, także najliczniejszy zespół tegorocznych spotkań z folklorem Grupa „Pogodna jesień” pod kierownictwem Pani Krysi Leszczyńskiej z Choszczna, swoimi barwnymi strojami ubarwiali otaczającą nas zieloną scenerię. Kolejnym zespołem, który pięknie prezentował się na scenie była grupa „Cychrowianki”  na czele z Panem Aleksym Gołębiowskim. Zespół „Warniczanie” pod kierownictwem Państwa Józef i Emilia Podwójny swoim występem zakończył V Dębnowskie Spotkania z Folklorem Obszaru "Lidera Pojezierza".

Podczas V Dębnowskich spotkań z folklorem obszaru „Lidera Pojezierza” prowadzono również warsztaty rękodzieła. Pani Bogusia Sługocka zaprzyjaźniona ze Stowarzyszeniem „Lider Pojezierza” prowadziła zajęcia z rozwijania twórczości w glinie, natomiast Pani Agata Mieszała prowadziła warsztaty decoupage, gdzie dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać serca dla swoich kochanych mam z okazji ich zbliżającego się święta. Nieopodal Parku, w którym odbywała się nasza impreza można było podziwiać zawody jeździeckie. Mogliśmy podziwiać jak z gracją poruszały się jedne z najszlachetniejszych zwierząt jakimi są konie. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy tak licznie chcieli wziąć udział i towarzyszyć nam w wydarzeniu, które stało się już tradycją naszego obszaru. Szczególne podziękowania należą się współorganizatorom z Dębnowskiego Ośrodka Kultury, którzy w pocie czoła pracowali przy organizacji tej ważnej imprezy.

Wszystkim życzymy wytrwałości i pasji w tym co robią, by nasz kraj stawał się z roku na rok coraz piękniejszy, byśmy byli dumni z naszych tradycji i doskonalili się w ich kultywowaniu.

Do obejrzenia fotorelacji zapraszamy na naszego facebooka:  https://www.facebook.com/liderpojezierza.lgd?fref=nf      

 Więcej zdjęć... ZOBACZ

Tagged Under

Wiadomości ARiMR

Aktualności Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa


Więcej...


Więcej...

Stowarzyszenie "Lider Pojezierza" - kontakt

Wiceprezes Urzędujący
Ireneusz Kostka
tel./faks +48 957460-360
tel.kom.: 501 652 083
e-mail: kosport@kosport.eu
______________________________

Specjalista ds. obsługi Rady i projektów
Magdalena Bakalarczyk-Wilk
tel./faks +48 957460-360
tel.kom.: 601 806 626
e-mail: specjalista@liderpojezierza.pl

Specjalista ds. finansów
Katarzyna Węgierska
tel/faks +48 957460-360
tel.kom.: 663 405 360
e-mail: ksiegowa@liderpojezierza.pl
______________________________

Pracownik ds. informatyczno-promocyjnych
Wiktor Różański
tel./faks +48 957460-360
e-mail: administrator@liderpojezierza.pl

Specjalista ds. realizacji zadań
z zakresu funkcjonowania LGD
Justyna Mariańska
tel/faks +48 957460-360
tel.kom.: 691 466 626
e-mail: funkcjonowanie@liderpojezierza.pl
______________________________

Specjalista ds. PO RiM
Paulina Wolańska
tel./faks +48 957460-360
tel.kom.: 781 996 800
e-mail: wnioski@liderpojezierza.pl

Projekt 6.5 "Pojezierze w pracy" - kontakt

Kierownik projektu
Ewa Stolarska
tel./faks +48 957460-360
tel.kom.: 505 711 328
e-mail: ewales_ry@wp.pl

Trener Pracy
Paulina Wolańska
tel./faks +48 957460-360
tel.kom.: 607 066 677
e-mail: pojezierzewpracy@liderpojezierza.pl 


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.