160425-1.png
160425.png
lider1.jpeg
lider2.jpeg
previous arrow
next arrow
logotypy
Featured

Przyjdź i zobacz! Otwarte, zapraszamy! BLISKO. Festiwal literatury faktu w Barlinku!

Festiwal literatury faktu w Barlinku? Czy to możliwe? Jeśli myślisz, że uznanych pisarzy, reporterów i dziennikarzy możesz spotkać tylko w Warszawie i innych dużych miastach, to właśnie wyprowadzamy Cię z błędu.

BLISKO. Festiwal literatury faktu!
KIEDY?  18-20 października 2024 r.
GDZIE?  Kawiarnia BOK Barlinek, ul. Podwale 9, Barlinek (część wydarzeń będzie plenerowych, szczegóły znajdziecie w programie)
CZEGO MOŻECIE SIĘ SPODZIEWAĆ?

Zapraszamy na październikowy weekend pełen ciekawych spotkań. Będzie o historii regionu i o dawnych mieszkańcach. O przyrodzie i trosce międzygatunkowej, o dobrej szkole i o młodzieży, o podróżach w głąb ciała i książkach naukowych dla dzieci! Spotkania z gośćmi spoza Barlinka i lokalsami.  Wywiady, reportaże, komiksy popularyzujące naukę. Rozmowy, spacery i ognisko! Sprawdźcie program i wybierzcie sobie to, co Was najbardziej ciekawi! Albo spędźcie z nami cały weekend!

PROGRAM WYDARZEŃ ZNAJDZIECIE TU
(https://bok.barlinek.pl/biblioteka-publiczna/)

Gośćmi festiwalu będą: Dariusz Gzyra, Boguś Janiszewski, Piotr Oleksy, Szymon Opryszek, Bartosz Panek i Justyna Suchecka.

A także Elżbieta Chudzik, Zdzisław Linkowski, Andrzej Mrowiński, Grzegorz Przybylski, Stanisław Rewers, Adam Sokołowski.

Zapraszamy,

Ekipa BLISKO

BLISKO to prawie dwuletni program promujący czytelnictwo oraz kulturotwórczą rolę i nowe funkcje biblioteki. W nazwie programu oprócz litery B jak Biblioteka znajdują się: L jak lokalność, I jak inicjatywy, S jak społeczność, K jak kooperacja i wreszcie O jak oddolność. I one właśnie odzwierciedlają wyjątkowy charakter tego programu! To społeczność Barlinka ma w nim specjalną rolę! Bowiem celem programu jest by Biblioteka była BLISKO. Blisko ludzi i ich potrzeb oraz kulturotwórczych potencjałów. Oddolne inicjatywy i (czasem nieoczywiste) partnerstwo z organizacjami są sercem tego programu.

Wiosną tego roku zaprosiliśmy do kawiarni Barlineckiego Ośrodka Kultury przedstawicieli działających w mieście: organizacji pozarządowych, instytucji edukacyjnych i pomocowych, bibliotek z regionu, urzędu, lokalnych mediów oraz nieformalnych grup mieszkańców, aktywnych na polu kultury by zainicjować wspólne działania pod hasłem “Otwarte, zapraszamy!”

Od tego czasu zorganizowaliśmy wspólnie piknikowe spotkania z cyklu “Mobilna biblioteka” - byliśmy mi.in. w Parku Laskera, w Moczydle, w UTW i na festynach. Czytaliśmy o zmroku przy ognisku oraz z harcerzami. Z mistrzynią olimpijską, panią Małgorzatą Korzeniowską, na pikniku sportowo- czytelniczym, rozmawialiśmy o książkach a z pisarką Iwoną Małgorzatą Żytkowiak o tym, jak się te pasje mają do siebie. Mieszkańców zaprosiliśmy do fotografowania i  “przyłapywania” się wzajemnie na czytaniu i sporcie.

Rozpoczęliśmy diagnozę społeczną, wizyty studyjne i cykl szkoleń dla bibliotekarzy i partnerów. Przed nami Festiwal Literatury Faktu i… pełen kolejnych działań, drugi rok programu. Wciąż zapraszamy do wspólnego działania i uczestnictwa. Chętne osoby mogą kontaktować się z nami poprzez e-mail plantacja.wyobrazni.mdk(at)gmail.com lub osobiście.

Działania realizujemy w szerokim partnerstwie w ramach projektu “Otwarte, zapraszamy” z Barlineckim Ośrodkiem Kultury, Biblioteką Publiczną Miasta Barlinek oraz organizacjami, instytucjami i partnerami medialnymi (Stowarzyszenie Włóczykijki, Fundacja Przyjaciele Czterech Łap, Stowarzyszenie Plantacja Wyobraźni MDK i Teatr Wiatrak, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Rada Seniorów, miejskie przedszkola nr 1 i 2, SP1 i BTE Radosna,  Dyskusyjne Kluby Książki, Drużyna Harcerska “Sokół”, WWS - Wychowani w Sporcie, OPS Barlinek, biblioteki z regionu, eBarlinek oraz aktywni mieszkańcy),

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1 BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność

 

Przeczytaj również

Z cyklu co słychać w III sektorze?

Z cyklu co słychać w III sektorze?

Z serii co słychać w III sektorze?

Co słychać w III sektorze?

Co słychać w III sektorze?

Stowarzyszenie Lider Pojezierza

Stowarzyszenie Lider Pojezierza
tworzy
14 Gmin:  Barlinek, Bierzwnik, Boleszkowice, Choszczno, Dębno, Krzęcin, Lipiany, Myślibórz, Nowogródek Pomorski, Pełczyce, Pyrzyce, Przelewice, Recz i Trzcińsko- Zdrój oraz 2 Powiaty Choszczeński i Myśliborski.

Twoja przeglądarka nie obsługuje plików SVG.

Znajdź nas w mediach społecznościowych

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.