Informujemy, że Rada Nadzorcza WFOŚIGW w Szczecinie podjęła decyzję o uruchomieniu kolejnej edycji programu pożyczek dla osób fizycznych na realizację inwestycji z zakresu ochrony powietrza, wód i gleby. Alokacja środków w programie wynosi 10 mln zł. O środki mogą aplikować mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego którzy spełniają warunki regulaminu oraz nie kwalifikują się do Programu „Czyste Powietrze”. Wnioski o dofinansowanie można składać od dnia 15 października br., do dnia 28 czerwca 2019 roku lub do wyczerpania środków drogą pocztową na adres: ul. Solskiego 3, 71-323 Szczecin, z dopiskiem „Program Pożyczek dla Osób Fizycznych”.

Tak jak w dotychczas realizowanej edycji  programu dofinansowywane są m. in.: projekt i instalacja przydomowych elektrowni fotowoltaicznych, a także elektrowni wiatrowych, elektrociepłowni kogeneracyjnych, pomp ciepła, kotłów na biomasę, kolektorów słonecznych.

Wsparcie polega na udzieleniu umarzalnej pożyczki, która przyznawana jest na okres nie krótszy niż 5 lat i nie dłuższy niż 15 lat, umorzenie pożyczki dla instalacji fotowoltaicznych wynosi 30%.

Program cieszy się rosnącą popularnością, w samym obszarze Lidera Pojezierza i wśród jego członków powstało z udziałem programu wiele instalacji fotowoltaicznych.

Posiadanie właściwie dobranej instalacji fotowoltaicznej pozwala na całkowite uniezależnienie się od cen energii elektrycznej, mamy bowiem jej własne źródło.

Także spłata 70% pożyczki nie jest uciążliwa ponieważ przy właściwie dobranej instalacji rata spłaty jest mniejsza niż wcześniej płacone rachunki za prąd, zastępuje ona więc niejako te rachunki z korzyścią dla nas i dla środowiska - średnia przydomowa instalacja mająca moc 5 kW zapewnia redukcję emisji do atmosfery 3,5 tony dwutlenku węgla w ciągu roku.

Alokacja środków w programie wynosi 10 mln zł. O środki mogą aplikować mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego.

Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania, wykonaniu dokumentacji, przejściu wszelkich formalności oraz wykonaniu instalacji i przyłączeniu jej do sieci elektroenergetycznej.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z biurem LGD lub bezpośrednio ze specjalistą z zakresu OZE Mirosławem Kwartą tel.: 607782884, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy na pożyczkę będą możliwe od 1 grudnia 2018 r.

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.