• Witaj na stronie internetowej "Lidera Pojezierza"!
  • Mobilna aplikacja turystyczna "Polskie Trasy"
    Zapraszamy do zwiedzania najciekawszych i uroczych zakątków naszego obszaru
  • Zrealizowałeś projekt w ramach PROW lub PO RiM?
    Prześlij do nas informację na ten temat w celu umieszczenia projektu na Mapie Dobrych Praktyk!

Ankieta dotycząca budowy LSR programu Fundusze dla Rybactwa (FER) na lata 2023-2027, który jest kontynuacją Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020.


Wypełnij ankietę

Punkt konsultacyjny ws. Budowy Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2023-2027 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rybactwa (FER), który jest kontynuacją Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.


Zobacz więcej

Aktualności - najnowsze informacje

Kierzków to miejscowość o średniowiecznym rodowodzie położona w Gminie Myślibórz. W centrum wsi góruje kościół z XVIII wieku.

We wsi od 2016 roku działa prywatne muzeum Pana Mirosława Wójcika, który mieszka w budynku, gdzie w 1945 roku funkcjonowała radziecka komendantura wojskowa. Pan Mirosław to wielki miłośnik historii i pasjonata pamiątek z przeszłość. Jak sam powiedział interesują go tylko przedmioty do 1945 roku, kupuje je na różnych giełdach staroci, dostaje w prezencie lub znajduje podczas nurkowania. Na razie starczyło mu czasu i środków na przygotowanie czterech pomieszczeń, a przedmiotów jest już tak wiele, że nie wszystkie są wyeksponowane.

W Dziale Paleontologicznym można zobaczyć między innymi zęby mamuta i niedźwiedzia jaskiniowego, czaszka tura, krąg walenia i wiele skamieniałości.

Najwięcej przestrzeni zajmują militaria z kolekcją pistoletów, karabinów, bomb, granatów, są tu także mundury żołnierzy, a ostatnim nabytkiem jest beret żołnierza, który walczył pod Monte Cassino.  Jedna z gablot dotyczy historii Kierzkowa i tutaj naszą uwagę zwrócił rozkład jazdy pociągów z końca XIX wieku, gdyż wówczas wybudowano kolej z Pyrzyc do Siekierek (linia 411), jeden z przystanków był w Kierzkowie. Po dawnej linii można jeszcze zobaczyć nasypy kolejowe i szczątki torowiska i tylko pond stu letni rozkład jazdy mówi w jakich godzinach kursował tu pociąg. 

Kolejne gabloty zawierają numizmaty, odznaczenia wojskowe, archiwalne zdjęcia, dokumenty, zegarki, biżuterię. Są tu także dzieła sztuki, meble i wiele innych pamiątek.

Pan Mirosław Wójcik z wielką pasją opowiada o swoich zbiorach, jego muzeum jest otwarte dla każdego po wcześniejszym uzgodnieniu wizyty. Pan Mirosław już na wstępie powiedział, że wstęp jest bezpłatny, dla Niego ważni są goście, z którymi może porozmawiać i opowiedzieć kawał ciekawej historii. Pan Mirosław Wójcik jest laureatem nagrody Pierścień Hetmana -Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin-Borkowskiego.

Tagged Under

Nasi partnerzy

Gmina Barlinek

Gmina Bierzwnik

Gmina Boleszkowice

Gmina Choszczno

Gmina Dębno

Gmina Krzęcin

Gmina Lipiany

Gmina Myślibórz

Powiat Myśliborski

Gmina Pyrzyce

Gmina Nowogródek-Pomorski

Gmina Pełczyce

Powiat Choszczeński

Gmina Przelewice

Gmina Recz

Gmina Trzcińsko-Zdrój


Więcej...


Więcej...

Zapisz się do naszego newslettera

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA! Będziesz widział o wszystkich ważnych wydarzeniach pierwszy...


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” 
objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.